Przejdź do stopki

AGROTURYSTYKA

Treść

 

„W zielonym gaju”

 

Kontakt :

Jastrzębie 31

34-606 Łukowica

tel.: 18 333 55 70 ,

Agata – 506 505 677,

Krzysztof – 518 154 169

e-mail: wzielonymgaju@interia.pl

Proponujemy

U nas poznacie tradycje i zwyczaje miejscowej ludności, sposób w jaki od setek lat obrabiali ziemię i jakich narzędzi do tego używali, można również usłyszeć muczenie krów, beczenie baranów, gęganie gęsi, gulgotanie indyków, gdakanie kur, pianie koguta, bzyczenie pszczół, a nawet gruchanie gołąbków.

 

Jak dojechać :

 

 

 

 

 

 

„Malinowy Domek”

Kontakt :

Młyńczyska 42

34-606 Łukowica

tel.: 730 063 600

e-mail:

dorota.kurkowska79@gmail.com

Gospodarstwo agroturystyczne – „Malinowy Domek” – Dorota Kurkowska 

Wokół gospodarstwa lasy,  rzeka, piękne tereny widokowe zachęcające do wycieczek pieszych i rowerowych, uprawiania sportów zimowych i letnich.   Dla turystów przygotowano trzy pokoje w pełnym standardzie z łazienkami  i prysznicem oraz aneksem kuchennym. Pobliskie lasy bogate w grzyby, jagody i borówki.

 

 

 

 

 

 

 

„DOMOWY ZAKĄTEK”

Kontakt :

Łukowica 72

34-606 Łukowica

www.domowy-zakatek-marzena-nowogorska.business.site

tel.: 514 711 527

 

DOMOWY ZAKĄTEK
Marzena Nowogórska  


Domowe wypieki:

  • torty

  • ciasta

  • ciasteczka

  • catering

 

Jak dojechać :

 

 

 

 

 

 

 

„Łukowica Noclegi”

Kontakt :

Łukowica

FB: odwiedzlukowice

34-606 Łukowica

e-mail: lukowicanoclegi@gmail.com

 

tel.: 509 135 022, 508 813 652

„Łukowica Noclegi” Wojtek Nalepa

Więcej informacji o możliwości wynajęcia noclegu w miejscowości Łukowica pod numerem : 509135022 ; 508813652 ; email: lukowicanoclegi@gmail.com lub priv:)

Jak dojechać :

 

 

 

 

 

 

 

„OWIECZKA”

Owieczka

Kontakt :

Owieczka 40

34-606 Łukowica

www.owieczka.nrs.pl

e-mail: owieczka@nrs.pl

tel.: (0-18) 333-51-95

Gospodarstwo Agroturystyczne „OWIECZKA”
Maria i Tadeusz Zygadło 

Gospodarstwo ekologiczne o tradycyjnej produkcji zwierzęcej oraz roślinnej. Dużą atrakcją dla gości, zwłaszcza dla dzieci jest możliwość uczestniczenia w pracach polowych i karmieniu zwierząt. Goście mogą sami zrywać owoce na własny użytek, uczestniczyć w pieczeniu chleba, robieniu masła, sera i przetworów. Gospodarstwo posiada plac zabaw. Do dyspozycji dwa pokoje 5-cio osobowe z łazienką, kominkami (goście mogą sami palić w kominku) , dwa pokoje 4-ro osobowe z łazienką, jeden pokój 3 osobowy z łazienką, dwa pokoje 2 osobowe z łazienką, jadalnia, świetlica z mediami.

 

Jak dojechać :

 

,,ZACISZE”

Zacisze

Kontakt :

Przyszowa 288

34-604 Przyszowa

e-mail: ela.elban@op.pl

tel. (018) 333 60 75

kom. 602 887 692

Elżbieta i Andrzej Bargieł

Eko-turystyka wiejska ,,ZACISZE”

Ekologiczne gospodarstwo usytuowane w zacisznej dolinie u podnóża góry Łyżka, w sąsiedztwie góry Pępówka i Bąkowiec. Wokół mnóstwo lasów pełnych grzybów, jagód, ziół i wszelkich darów przyrody. Świetne miejsce wypadowe do bliższych i dalszych zakątków Beskidu i nie tylko. Przez teren gospodarstwa przechodzi szlak turystyczny – możliwość ogniskowania czy biwakowania dla grup lub przechodzących turystów. W gospodarstwie warunki do wypoczynku osób w każdym wieku. Do dyspozycji gości pokoje 2,3 osobowe z łazienkami; pokój wypoczynkowy z wyposażonym aneksem kuchennym. Ponadto miejsce do grillowania na ogniska czy rozbicie  namiotu. Dodatkowym atutem jest możliwość artystycznego i kulinarnego spełnienia się, zwłaszcza w zakresie twórczości i kuchni regionalnej.

Jak dojechać:

 

 

 

 

 

 

 

„Jeżowa Woda”

Kontakt :

Przyszowa 82

34-606 Łukowica

www.jezowawoda.pl

e-mail: kontakt@jezowawoda.pl

tel.: 669 934 201

Gospodarstwo Agroturystyczne „Jeżowa Woda”

Jesteśmy umiejscowieni w pięknej i spokojnej okolicy Beskidu Wyspowego. Nasze gospodarstwo to miejsce w którym możesz się zrelaksować, odpocząć od miejskiego zgiełku. Możesz się tutaj zatrzymać na chwilę i leżąc na hamaku pomyśleć o ”niczym”. Odpocząć możesz spacerując po lesie, wsłuchać się w szum potoku, podziwiać przyrodę i leśną zwierzynę oraz pójść na grzyby.

Zorganizujemy dla Ciebie i Twojej rodziny (lub grona przyjaciół) imprezę grillową lub spotkanie, przy smakołykach i wieczorami możecie poczuć ciepło żywego ognia z grilla na tarasie oraz klimat nastrojowej piwniczki. Poczuj smak chleba pieczonego w naszym piecu chlebowym według tradycyjnej receptury z naturalnych składników. Z chlebem możesz zasmakować pieczonego barana prosto z naszego pieca, jak i kiełbasek czy też innego mięsiwa wędzonych we własnej wędzarni. Dzięki całorocznej ogrzewanej szklarni, będziesz mógł smakować świeże warzywa oraz zioła, a kurnika będziesz mógł sam wybierać świeżutkie jajka. Dzieci będą mogły obcować z zwierzętami takimi jak: owce, kozy, kury, gęsi, kaczki.

Jak dojechać:

 

 

 

 

 

 

 

„Dwa Świerki”

Dwa Swierki

Kontakt :

Stronie 9

34-606 Łukowica

www.stronie.com.pl

tel. 018 333-61-67

kom. 0501-252-874

e-mail: kwatera@stronie.com.pl

Gospodarstwo Agroturystyczne
„Dwa Świerki”
Wanda Augustyn

W malowniczym Stroniu zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego, które oferuje co niemiara atrakcji. Gwarantujemy spokój, bezpieczeństwo, czyste powietrze, gościnność i mila atmosfera i jeśli raz do nas przyjedziesz nie będziesz chciał wracać, a w następnych latach odwiedzisz nas ponownie. Przy domu jest bardzo dużo zieleni, altanka, miejsce na grilla, na ognisko. Nieco dalej za domem rozciągają się laki, a za nimi las w którym możesz w sezonie zbierać grzyby, jagody, a miłośnicy wędkowania w niedalekim Czchowie może złowić nie jedna rybkę. Miłośnicy czynnego i biernego wypoczynku mogą wybrać się na liczne w okolicy szlaki turystyczne, trasy rowerowe i zwiedzać okolice pieszo lub rowerowo.

 

Dom w całości do dyspozycji gości – 5 pokoi z łazienkami, 14 miejsc noclegowych, możliwość dostawek. Obok domu altanka z grillem, boisko do siatkówki, rowery do wypożyczenia.

 

Kontakt :

Stronie 9

34-606 Łukowica

www.stronie.com.pl

tel. 018 333-61-67

kom. 0501-252-874

e-mail: kwatera@stronie.com.pl

 

Jak dojechać :

 

 

 

 

 

 

 

„Dwór w  Świdniku"

Świdnik - Dwór

Kontakt :

Świdnik 1

34-606 Łukowica

www.dworswidnik.pl

tel. 018 333-61-67

kom. 0501-252-874

e-mail: informacja@dworswidnik.pl

Dwór w  Świdniku
PP. Twardowscy

W odległości 3 km od Łukowicy, we wsi Świdnik, położonej w dolinie rzeki Słomki, u ujścia do niej Potoku Łukowickiego, znajduje się zabytkowy dwór alkierzowy, pochodzący z XVIII w. Zajmuje on czołową pozycję wśród polskich dworów pochodzących z tego okresu. Niedawno został włączony do małopolskiego „Szlaku Architektury Drewnianej”. Otoczony jest pięknym , starym parkiem, w którym na szczególną uwagę zasługuje brzozowa aleja, ocieniająca drogę dojścia do dworu.

 

Główna część dworu jest prostokątna, jednokondygnacyjna z niskim, cztero kolumnowym gankiem od frontu i facjatą od tyłu. Na narożnikach korpusu głównego usytuowane są cztery jednokondygnacyjne alkierzyki. Całość budynku nakryta jest dachem gontowym, a wewnątrz na szczególną uwagę zasługują dwa dwukondygnacyjne kominki: jeden z ramą ornamentalną i maszkaronem, drugi skromniejszy, ozdobiony jedynie ornamentem. W parku dworskim stoi mocno zdewastowana kaplica murowana, pochodząca również z XVIII w. Wybudowana została na grobie zamordowanych tu Arian. Szczególnie cenny jest jej kamienny portal i żelazne drzwi (XIII w.). Nie opodal znajdują się resztki dawnego zboru ariańskiego.

 

Jak dojechać :

 

 

 

 

 

 

 

 

W dworku organizowane są:

  1. Bale

  2. Wesela

  3. Studniówki

  4. Konferencje

  5. Imprezy plenerowe

  6. Imprezy okolicznościowe

Świdnik Dwór - wnętrze

 

„U Haliny”

Kontakt :

Świdnik 25

34-606 Łukowica

www.uhaliny.nrs.pl

e-mail: halina1234@onet.eu

tel.: (0-18) 333 54 56,

tel. kom.: 517764098

Gospodarstwo agroturystyczne „U Haliny”
Halina Gancarczyk

Gospodarstwo położone w malowniczej krajobrazowo wsi Świdnik otoczonej lasami w pasmie Beskidu Wyspowego, oddalone od głównej drogi i ruch ulicznego. Czynne gospodarstwo rolne z dużym sadem, w którym rosną jabłka, śliwy, wiśnie, grusze, maliny, porzeczki, agrest oraz wszelakie warzywa.
Do dyspozycji Gości pokoje 3 dwu osobowe z łazienkami 1 pokój czerto osobowy z łazienką, salon dzienny z TV satelitarna i kominkiem. Na terenie gospodarstwa znajduje się dyży plac zieleni z boiskiem do siatkówki plac zabaw dla dzieci, trampolina, piaskownica, huśtawka, altana z grillem i miejsce na ognisko. Gospodyni oferuje tradycyjne domowe posiłki z upraw własnego ogrodu. Można również przygotowywać je we własnym zakresie w wydzielonej i wyposażonej kuchni.

 

Jak dojechać :