Przejdź do stopki

Agroturystyka

Treść

 

EKO-TURYSTYKA WIEJSKA ,,ZACISZE''

Elżbieta i Andrzej Bargieł

34-604 PRZYSZOWA 288

tel. (018) 333 60 75 ; 602 887 692

e-mail- ela.elban@op.pl

Ekologiczne gospodarstwo  usytuowane  w  zacisznej  dolinie  u podnóża góry Łyżka, w sąsiedztwie góry Pępówka i Bąkowiec. Wokół  mnóstwo  lasów  pełnych grzybów, jagód, ziół  i wszelkich darów  przyrody. Świetne  miejsce wypadowe  do  bliższych  i dalszych  zakątków Beskidu i nie  tylko. Przez  teren gospodarstwa przechodzi   szlak turystyczny - możliwość  ogniskowania czy  biwakowania  dla  grup  lub przechodzących turystów. W  gospodarstwie warunki do wypoczynku  osób w  każdym  wieku.  Do dyspozycji gości pokoje 2,3  osobowe  z  łazienkami; pokój wypoczynkowy  z  wyposażonym  aneksem  kuchennym. Ponadto  miejsce do grillowania na ogniska  czy  rozbicie  namiotu. Dodatkowym  atutem  jest  możliwość artystycznego  i kulinarnego spełnienia  się, zwłaszcza  w  zakresie twórczości i  kuchni regionalnej. 

DWÓR w  ŚWIDNIKU

PP. Twardowscy
Świdnik 1
34 - 606 Łukowica
woj. Małopolskie
tel.: +48 (018) 333 75 49
kom.: 510 131 537
www.dworswidnik.pl
e- mail: informacja@dworswidnik.pl

Mile widziany kontakt telefoniczny.

W odległości 3 km od Łukowicy, we wsi Świdnik, położonej w dolinie rzeki Słomki, u ujścia do niej Potoku Łukowickiego, znajduje się zabytkowy dwór alkierzowy, pochodzący z XVIII w. Zajmuje on czołową pozycję wśród polskich dworów pochodzących z tego okresu. Niedawno został włączony do małopolskiego "Szlaku Architektury Drewnianej". Otoczony jest pięknym , starym parkiem, w którym na szczególną uwagę zasługuje brzozowa aleja, ocieniająca drogę dojścia do dworu.

Główna część dworu jest prostokątna, jednokondygnacyjna z niskim, cztero kolumnowym gankiem od frontu i facjatą od tyłu. Na narożnikach korpusu głównego usytuowane są cztery jednokondygnacyjne alkierzyki. Całość budynku nakryta jest dachem gontowym, a wewnątrz na szczególną uwagę zasługują dwa dwukondygnacyjne kominki: jeden z ramą ornamentalną i maszkaronem, drugi skromniejszy, ozdobiony jedynie ornamentem. W parku dworskim stoi mocno zdewastowana kaplica murowana, pochodząca również z XVIII w. Wybudowana została na grobie zamordowanych tu Arian. Szczególnie cenny jest jej kamienny portal i żelazne drzwi (XIII w.). Nie opodal znajdują się resztki dawnego zboru ariańskiego.

W dworku organizowane są:

1. Bale
2. Wesela
3. Studniówki
4. Konferencje
5. Imprezy plenerowe
6. Imprezy okolicznościowe


GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE "JODEŁKA"
Celina i Stanisław Hebda
Przyszowa 57, 34-604 Przyszowa,
tel. (0-18) 33 36 597,
 kom. 0-604 304 716
www.jodelka.nrs.pl
jodelka@nrs.pl

  

Nasze pięciohektarowe gospodarstwo położone jest między wzgórzami Bąkowca i Pępówki na wysokości 650 m n. p. m. Z trzech stron otoczone jest lasami bogatymi w grzyby, jagody i jeżyny. Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę zwierzęcą. Dla gości przygotowaliśmy pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, aneks kuchenny, pokój dzienny, rowery, plac zabaw dla dzieci.


GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE "OWIECZKA"
Maria i Tadeusz Zygadło
Owieczka 40
34-606 Łukowica
tel. (0-18) 333-51-95
www.owieczka.nrs.pl
e-mail:
owieczka@nrs.pl

Gospodarstwo ekologiczne o tradycyjnej produkcji zwierzęcej oraz roślinnej. Dużą atrakcją dla gości, zwłaszcza dla dzieci jest możliwość uczestniczenia w pracach polowych i karmieniu zwierząt. Goście mogą sami zrywać owoce na własny użytek, uczestniczyć w pieczeniu chleba, robieniu masła, sera i przetworów. Gospodarstwo posiada plac zabaw.
Do dyspozycji dwa pokoje 5-cio osobowe z łazienką, kominkami (goście mogą sami palić w kominku) , dwa pokoje 4-ro osobowe z łazienką, jeden pokój 3 osobowy z łazienką, dwa pokoje 2 osobowe z łazienką, jadalnia, świetlica z mediami.

 


Mrowca Janusz
Przyszowa 40
34-604 Przyszowa
tel (018) 333 60 52

 

Odrestaurowany tradycyjny domek wiejski jednorodzinny. Do wynajęcia przez cały rok dla rodziny z dziećmi lub osobami starszymi. Salon z kominkiem oraz 2 pokoje 2 osobowe z kuchnią z pełnym wyposażeniem. Atrakcyjne położenie, lasy, tereny do sportów zimowych i wycieczek latem. Szkółka jazdy konnej oraz hipoterapii w pobliskiej miejscowości.


 

Gospodarstwo agroturystyczne – „Malinowy Domek” – Dorota Kurkowska  Młyńczyska 42

34 – 606 Łukowica

tel. 730 063 600,    e-mail: dorota.kurkowska79@gmail.com

Wokół gospodarstwa lasy,  rzeka, piękne tereny widokowe zachęcające do wycieczek pieszych i rowerowych, uprawiania sportów zimowych i letnich.   Dla turystów przygotowano trzy pokoje w pełnym standardzie z łazienkami  i prysznicem oraz aneksem kuchennym. Pobliskie lasy bogate w grzyby, jagody i borówki.

 


Potoniec Stefan
Jastrzębie 149
34-606 Łukowica
tel.
669 487 037

 

Proponujemy; pokoje 3, 3 osobowe w pełnym standardzie z łazienk i prysznicem, salon wypoczynkowy, wspaniały wypoczynek, świeże gorskie powietrze, w pobliżu las, rzeka, piękne tereny do wycieczek i sportów zimowych jak i letnich, możliwość zwiedzania pobliskich zabytków.


GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
"Dwa Swierki"
Wanda Augustyn
Stronie 9, pow. Limanowa
tel. 018 333-61-67
tel. 0501-252-874
www.stronie.com.pl 
 
kwatera@stronie.com.pl

Atrakcyjna okolica turystyczna,
piękny krajobraz i cisza.
Miejsce na wakacje lub urlop,
z daleka od miejskiego gwaru.

W malowniczym Stroniu zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego, które oferuje co niemiara atrakcji. Gwarantujemy spokój, bezpieczeństwo, czyste powietrze, gościnność i mila atmosfera i jeśli raz do nas przyjedziesz nie będziesz chciał wracać, a w następnych latach odwiedzisz nas ponownie.
Przy domu jest bardzo dużo zieleni, altanka, miejsce na grilla, na ognisko. Nieco dalej za domem rozciągają się laki, a za nimi las w którym możesz w sezonie zbierać grzyby, jagody, a miłośnicy wędkowania w niedalekim Czchowie może złowić nie jedna rybkę. Miłośnicy czynnego i biernego wypoczynku mogą wybrać się na liczne w okolicy szlaki turystyczne, trasy rowerowe i zwiedzać okolice pieszo lub rowerowo.

 

Dom w całości do dyspozycji gości - 5 pokoi z łazienkami, 14 miejsc noclegowych, możliwość dostawek. Obok domu altanka z grillem, boisko do siatkówki, rowery do wypożyczenia.