Przejdź do stopki

Trasy rowerowe

Treść

Zapraszamy na szlaki rowerowe na terenie Gminy Łukowica

  • Trasa I
  • Trasa II
  • Trasa III
  • Trasa IV

Gmina Łukowica leży na południowo-wschodnim krańcu powiatu limanowskiego, gdzie wzniesienia Beskidu Wyspowego obniżają się od wysokości Modyni (1028 metrów n.p.m) i Ostrej ( 928 metrów n.p.m) w stronę rozległej kotliny sądeckiej – na szlaku komunikacyjnym z Limanowej do Starego Sącza. Cały teren Gminy leży wzdłuż trzech płynących równolegle potoków: Jastrzębika, Łukowickiego Potoku i Słomki.

Doskonałe warunki klimatyczne i czyste powietrze sprawiają, iż gmina posiada znakomite możliwości rozwoju turystyki pieszej i rowerowej. Duże znaczenie ma przy tym istniejąca baza noclegowa składająca się głównie z gospodarstw agroturystycznych. Na amatorów czynnego wypoczynku czekają zespoły boisk sportowych i przedewszystkim znakomite szlaki turystyczne na które składają się 4 szlaki piesze ( w sumie ponad 9 h wędrowania) oraz 4 szlaki rowerowe o łącznej długości ok. 90 km. Warto dodać, że szlaki rowerowe wytyczone są głównie na drogach asfaltowych z niewielką liczbą odcinków żwirowych.

Przejeżdżając szlakami rowerowymi można podziwiać przepiękne panoramy Beskidu Sądeckiego, Gorców, Pienin i Tatr. Dodatkowo wzdłuż tras spotkać można charakterystyczne dla naszego regiony przydrożne kapliczki. Warto też zatrzymać się w; Łukowicy i obejrzeć zabytkowy drewniany kościół z XVIIw.  w Świdniku zabytkowy dwór alkierzowy z XVIIw. który jest włączony do małopolskiego „Szlaku Architektury Drewnianej”, w Przyszowem odnowiony dworek Żuków – Skarszewskich z XVIw.

Różnice wzniesień na szlakach z pewnością zadowolą doświadczonych rowerzystów a długie zjazdy pozwolą odpocząć mniej wprawnym amatorom dwóch kółek.

Kliknij i ściągnij mapkę

Zapraszamy na trasy rowerowe w Gminie Łukowica !!!