Przejdź do stopki

Szlak Papieski

Treść

Małopolski Szlak Papieski

Małopolski Szlak Papieski wiedzie śladami Jana Pawła II z Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej do Starego Sącza, a jego ścieżki prowadzą m.in. przez Beskidy, Gorce i Tatry.
Szlak Papieski nie jest specjalnie wytyczoną, osobną trasą lecz został poprowadzony wzdłuż istniejących już górskich szlaków PTTK, jedynie dodatkowo postawiono gdzieniegdzie tablice informacyjne i drogowskazy.
Jego główna część z Kalwarii Zebrzydowskiej do Starego Sącza ma około 230 km długości. Przypomina, gdzie Karol Wojtyła wędrował w młodości oraz wskazuje miejsca, które odwiedzał jako papież.
Oprócz głównej trasy, turyści podążający śladami Ojca Świętego mogą wybrać się na wędrówkę ścieżkami w Beskidach, Gorcach albo w Tatrach.
Na Małopolskim Szlaku Papieskim turyści napotkają liczne tablice, pomniki i obeliski w miejscach, gdzie Jan Paweł II jeszcze jako ksiądz, a potem biskup i kardynał mieszkał lub, które odwiedzał podczas górskich wędrówek. Najważniejsze z tych miejsc to: wzniesienie Leskowiec w Beskidzie Małym, szczyt Turbacza w Gorcach, sanktuarium w Ludźmierzu na Podhalu oraz Dolina Chochołowska w Tatrach.[źródło:
www.wrotamalopolski.pl , UMWM w Krakowie]

Zobacz mapę szlaku ->

Informacje:

  1. Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK: 31-010 Kraków, ul. Jagiellońska 6, tel.(012) 422 28 40, fax 421 21 13, e-mail: cotgpttk@pro.onet.pl, http://www.cotg.krakow.pl/