Przejdź do stopki

Artyści i twórcy ludowi

Treść

Dina Gądek - Cząja
34-606 Łukowica 339
tel. 333 52 24

Urodzona w 1969 r. w Limanowej. Absolwentka Wychowania Plastycznego WSP w Krakowie. Dyplom z rzeźby w pracowni prof. Jeleńskiej-Papp w 1994 r. Studiowała także filozofię na UJ w Krakowie.
Uprawia rysunek, grafikę i malarstwo na szkle.
Moje "Rysowanki" są zapisem gestu tworzącego kompozycję otwartą. Swoistą "bazgrołą kontrolowaną". Fascynuje mnie przestrzeń odkrywana za pomocą kresek, siadu pędzla i kompozycja jako jedyna treść. Malowane na szkle kwiaty wynikają z potrzeby koloru, odpoczynku i pełnią funkcje użytkowo-ozdobne. Dina Gądek - Cząja

 

Jarosław Czaja
34-606 Łukowica 339
tel. 333 52 24

Urodzony w 1968 r. w Tarnowie. Absolwent Wychowania Plastycznego WSP w Krakowie. Dyplom z litografii w pracowni Jacka Zaborskiego w 1994 r. W 1999 r. ukończył kurs operatorów programów graficznych w Publishing Institute w Krakowie. Uprawia rysunek, pastel, monotypie, grafikę komputerową i fotografię. Miłośnik jazzu. Od 5 lat związany- jako ilustrator i publicysta - z wydawanym w Warszawie periodykiem "Jazz Magazine".
Moje prace są rodzajem szkicownika, notatki z natury, próbą łapania szybko mijającej chwili.
Rysunek i kreska zawsze były dla mnie najważniejsze. Jeśli mieszka się w tak uroczym miejscu jak Beskid Wyspowy, nie można nie fotografować. Komputer zastąpił mi ciemnię i kamień litograficzny.
Moją wielką pasją jest również jazz.
Słuchałem tej muzyki podczas tworzenia wszystkich tych prac i jestem pewny, że bez saksofonu Parkera czy trąbki Cheta Bakera byłyby one inne. Może lepsze, może gorsze ale na pewno inne...
Jarosław Czaja