Urząd Gminy Łukowica
  • kwiaty
  • Tęcza
  • wielkanoc2
  • 1 MAJ
Poniedziałek, 25 lutego 2019

-> BIEG "TROPEM WILCZYM"

Tropem Wilczym pobiegnie cała Polska !!!

Już po raz siódmy, a w Przyszowej po raz czwarty w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegną wszyscy ci, którzy chcą nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych w swej idei.

Jak w każdej edycji, będzie można pobiec trasą obligatoryjną dla wszystkich miejscowości – 1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś. Ten bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem.

Dla pasjonatów tego sportu czeka wyjątkowy pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatowe koszulki z Bohaterami VII edycji Biegu Tropem Wilczym, wybranymi do najnowszej edycji spośród tych żołnierzy, którzy przeżyli represje i pokazali swoją niezłomność w życiu codziennym, w czasach pokoju i teraźniejszości.

Warto być z nami!
Zapraszamy do Przyszowej!  3 marca spędzimy w atmosferze historyczno-kulturalnego eventu, poprzez udział w biegu pójdziemy śladem tych, dla których Ojczyzna i drugi człowiek byli na pierwszym miejscu.

Szczegóły w Regulaminie Biegu
Formularz zgłoszeniowy  

W 2019 roku Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz Kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca.